• IMIENINY
  • .EDU
  • .PL

Imieniny Krzysztofa

Imieniny Krzysztofa w ciągu całego roku znajdziesz poniżej. Święto uważane za najważniejsze wyróżnione jest na czerwono, a wybierając konkretną datę możesz sprawdzić kto jeszcze obchodzi imieniny w danym dniu:Krzysztof to zazwyczaj osoba o silnym charakterze i mocnej woli. Potrafi być zdecydowany i stanowczy w swoich działaniach, a także ambitny i nastawiony na sukces. Może mieć tendencję do bycia nieco egoistycznym i skupiającym się na własnych celach, ale z drugiej strony potrafi być też bardzo lojalny i oddany swoim bliskim.

Osoba o imieniu Krzysztof często jest uważana za człowieka odpowiedzialnego i rzetelnego. Zwykle jest to osoba, na którą można polegać, która dotrzymuje słowa i stawia na pierwszym miejscu swoje zobowiązania. Potrafi pracować ciężko i skrupulatnie, co przekłada się na osiąganie wyznaczonych celów.

Jedną z charakterystycznych cech Krzysztofa jest jego umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Potrafi zachować spokój i zimną krew, nawet w najbardziej stresujących momentach. Dzięki temu często jest uważany za dobrego lidera, który potrafi pokierować grupą ludzi w kierunku osiągnięcia celów.

Krzysztof może być nieco zamknięty w sobie i trudno nawiązuje kontakty z nowymi ludźmi. Jednakże, gdy już uda mu się przełamać swoją nieśmiałość, staje się bardzo towarzyski i przyjacielski. Potrafi dbać o swoje relacje z innymi ludźmi i zawsze stara się pomóc w potrzebie.

Osoba o imieniu Krzysztof często jest też bardzo dociekliwa i lubi zgłębiać różne zagadnienia. Potrafi być ciekawy świata i chętnie poszerza swoją wiedzę na różne tematy. Może interesować się nauką, historią, polityką, sportem czy sztuką.

Niekiedy Krzysztof może mieć skłonność do bycia upartym i nieugiętym w swoich przekonaniach. Może być też nieco oporny na zmiany i trudno go przekonać do nowych pomysłów. Jednakże, gdy już zdecyduje się na zmiany, potrafi być bardzo determinowany w ich realizacji.

Wiersz o Krzysztofie:
"Chodzić z tobą tak było dobrze po utartych, ciągle porzucanych ścieżynach,
plątać się pomiędzy rubasznym chłopstwem, pomiędzy rybakami palącymi ognie w trzcinach;
hucznie było, słodko na dworzyszczu pańskim, na horodyszczu zbójeckiem,
i w wojsku króla wielmożnego dobrze było - gdy się było dzieckiem.
Dziś, kiedy cię spotykam na krzyżowych drogach na krótkim postoju,
nie cieszą mnie twe przygody, lecz krwawi serce od dum twych, twego niepokoju.
Boleję nad twym szukaniem mozolnym, nad służbą twą, nad pokorą przed najnowszym panem...
I chciałabym, i - nie wolno mi prowadzić cię, aż staniemy nad wód rozlewiskiem wezbranym...

Nie wolno... Choć na pewno wiem, że stałby się cud ten sam i że przez deszcz, smagający mnie w takt wichrowego śpiewu,
ujrzałabym, jak - wysoko na ramionach niosący Dzieciątko - krokiem coraz chwiejniejszym idziesz śród zalewu."
Kazimiera Iłłakowiczówna "Portrety imion"
Ciekawi Cię jacy są ludzie noszący inne imiona? Wybierz literę alfabetu i odkryj tajemnice ich charakterów, a w kalendarzu sprawdź kto obchodzi imieniny w wybranym przez Ciebie dniu:
Copyright imieniny.edu.pl   |   Witryna korzysta z plików cookie (więcej >>)   |   Brakuje Twojego imienia?